Baner

 

   to projekt, zrealizowany w programie Pracownie Orange. Dzięki grantowi pieniężnemu przyznanemu przez Fundację Orange, wsparciu finansowemu Gminy Ciężkowice oraz zaangażowaniu mieszkańców Gminy Ciężkowice, udało się rozpocząć tworzenie kompendium wiedzy o naszej miejscowości. Mamy nadzieję, że Encyklopedia zgromadzi możliwie wszystkie informacje o historii, walorach przyrodniczych, atrakcjach turystycznych, zabytkach i przede wszystkim o jej mieszkańcach- tych mniej i bardziej znanych. 

Budowanie „Internetowej Encyklopedii Ciężkowic” rozpoczęło otwarcie wystawy fotografii pt. „Ciężkowice Retro”, przedstawiającej zdjęcia Ciężkowic z okresu przedwojennego. Następnie do pracy przystąpili uczniowie szkół z terenu Gminy, którzy tworząc zespół redaktorski, rozpoczęli opracowywanie haseł i gromadzenie materiałów historycznych, zachęcając jednocześnie wszystkich mieszkańców do włączenia się w budowanie żywej Encyklopedii Ciężkowic.

Oddajemy do Państwa rąk stronę, która mamy nadzieję, stanie się nie tylko źródłem informacji na temat Gminy Ciężkowice, ale także, a może przede wszystkim żywym świadectwem wydarzeń i ludzi związanymi z tymi terenami.

Pomysłodawcą i administratorem strony „Internatowa Encyklopedia Ciężkowic” jest Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

 

Warto zobaczyć

 

J13
marketingserwis.pl