Baner

Postacie

Łuczkiewiczowie -

  SŁOWO WSTĘPNE      

     "Niniejsze opracowanie stanowi zbiór wszelakiego rodzaju wspomnień, relacji, kopii dokumentów oraz zdjęć związanych tematycznie z rodziną Łuczkiewiczów, w kontekście udziału jej członków w działalności konspiracyjnej i walce zbrojnej z okupantem niemieckim, w czasie drugiej wojny światowej na terenie Ziemi Tarnowskiej i Sądeckiej.

Inspiracją do stworzenia była chęć uchronienia od zapomnienia bohaterskich czynów członków mojej rodziny, których nie miałem możliwości osobiście poznać. Zamysłem było zebranie w jedną całość pamiątek rodzinnych z tego okresu, pewne usystematyzowanie ich dla lepszego zobrazowania tematu, bez próby ingerencji w ich treść. W celu uzyskania pewnej przejrzystości dołączyłem kilka zdjęć, które wykonałem w miejscach pamięci po walczących i pomordowanych przez hitlerowców oraz wprowadziłem krótkie opisy pod niektórymi dokumentami. Wersje oryginalne wszystkich zamieszczonych materiałów dostępne i w miarę możliwości zabezpieczone przed zniszczeniem.

Myślę, że choć w niewielkim stopniu opracowanie to przyczyni się do przekazywania historii mojej rodziny następnym pokoleniom.

Roman Pająk"        

Pamięci Łuczkiewiczów cz.I - pdf

Pamięci Łuczkiewiczów cz.II - pdf

     

 

Warto zobaczyć

 

J13
marketingserwis.pl