Baner

Inne

Wieża widokowa w Bruśniku

Wieża widokowa w Bruśniku to metalowo-drewniana konstrukcja o łącznej długości 23m. Posiada 5 tarasów, z czego najwyższy usytuowany jest 18m nad ziemią, na której zostały umieszczone lunety obserwacyjne i panoramy turystyczne.

Odbiór techniczny inwestycji pod nazwą „Budowa wieży widokowej w miejscowości Bruśnik” współfinansowanej przez Europejski Fundusz Rolny w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW na lata 2007- 2013 miał miejsce 09 lipca 2013r. Wieża widokowa w Bruśniku została otwarta dla turystów 19 lipca 2013r.

Z wieży możemy podziwiać widoki m.in. na: Polichty, Skamieniałe Miasto, Magurę Wątkowską, Bucze, Maślaną Górę, Pasmo Magury Małastowskiej, Chełm, Pasmo Jaworzyny Krynickiej i Rosochatke, Wał, Lubinkę, Słoną Górę i pasmo Brzanki.

 

 

 

 Panorama północna:

 

Panorama południowa:

 Dojazd do wieży widokowej:

Do wieży widokowej w Bruśniku prowadzi kilka dróg, m. in. od strony Bruśnika, Pławnej i Kąśnej Dolnej. Tuż obok wieży znajduje się parking dla samochodów. Transportem publicznym najlepiej dojechać pod kościół w Bruśniku i stąd przejść pieszo pod wieże (ok. 15min.). Wieża widoczna jest z drogi wojewódzkiej 977 w miejscowości Pławna i Sędziszowa.

 


Żródło: Opracowanie na podstawie informacji ze stron www.skamienialemiasto.pl, www.ciezkowice.pl, www.pogorze24.pl

Warto zobaczyć

 

J13
marketingserwis.pl