Baner

kategoria: Miejscowości

Dyskusja o dawnych Ciężkowicach

W dniu 24 marca 2018r odbyła się w Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach  debata na temat dawnych dziejów Ciężkowic, . Prelegenci przedstawili wiele ciekawych faktów z dziejów Ciężkowic oraz z życia naszych przodków. Między innymi odpowiedzieli na pytanie jak i dlaczego Ciężkowice rozwijały się w staropolskiej historii oraz jakie postaci odegrały kluczową rolę w tym procesie.

Prelegentami tej dyskusji byli:

dr Łukasz Kossacki-Lytwyn – adwokat i historyk, koordynator Programów Wschodnich w Ośrodku Koordynacyjnym Szkół Praw Obcych Wydziału Prawa i Administracji UJ, autor licznych publikacji z zakresu historii mieszczaństwa, od pięciu lat badający dzieje Ciężkowic, Wicemarszałek Bractwa Kurkowego w Ciężkowicach (moderator dyskusji).

dr Marcin Gadocha – adiunkt w Katedrze Historii Nowożytnej w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autor szeregu opracowań dotyczących historii staropolskiego mieszczaństwa i rzemiosła oraz kulinariów dawnej Polski.

dr Przemysław Zarubin – asystent w Zakładzie Historii Żydów, Instytut Judaistyki Wydziału Historycznego UJ, autor licznych publikacji z zakresu historii nowożytnej, od trzech lat prowadzący badania nad historią Ciężkowic.

Spotkanie wpisane w obchody Jubileuszu 670-lecia lokacji miasta.

Zapis video z całej debaty

 


 

 

Warto zobaczyć

 

J13
marketingserwis.pl